شمع تمساح

خارجیا هم مثل ما بعد از اینکه شخصیت معروفی رو از دست میدن براش گریه و زاری می کنن و مجلس ختم و ترحیم و هفت و چهل می گیرن. البته یه سنت حسنه دیگه هم دارن که میرن دم در خونه ی متوفی و شمع روشن می کنن و تکون تکونش میدن.(شمعو تکون میدن نه مرده رو) البته بنده وقتی اسم شمع رو میشنوم جای اینکه یاد رفتن برق و شام غریبان و امامزاده بیوفتم ، بیشتر یاد میدون محسنی (مادر) می افتم و همینطور اشکیه که واسه قربانیان ترور اخیر در کشور نروژ از چشمانم سرازیر میشه. خداییش بعضیا هم دنیایی دارنا.

چند روز پیش خواننده ی شهیر انگلیسی که تا بحال اسمش به گوشم نخورده بود بخاطر مصرف زیاد الکل و هروئین و شیشه و کراک و اکس و انواع و اقسام مواد اولیا مخدره ، جون به جان آفرین تسلیم می کنه و داغ عروس شدنش رو به دل مامانش میذاره. امی واین هاوس خواننده ی بیست و هفت ساله ی انگلیسی که نه تنها من ، بلکه شما هم اولین باره که اسمشو میشنوین ، بسیار محبوب و مشهور بوده و عده ای از هوادارانش با تاثی از حرکت میدون مادر ، دم در خونه ی امی جمع شدن و براش شمع روشن کردن.

حالا اینجا دوتا نکته مطرحه. یکی اینکه امی خانوم تو خونه اش مرده و اینکه اورژانس و پلیس چطور خودشونو به محل رسوندن جای سواله. آقا شاید لباس تنش نبوده یا شاید داشته یه کاری می کرده که دوست نداشته بقیه بفهمن. همینطوری کلید انداختی اومدی تو؟ ناموس مردمو دید می زنی؟ خوبه منم نصف شب بیام در خونتونو باز کنم دید بزنم؟ نه این انصافه؟

نکته ی بعدی اینه که Amy Winehouse آدم مورد داری بوده. اصلا به فامیلیش نگاه کنین. ترجمه اش میشه خونه ی شر*اب. خودش هم که الکلی و معتاد بوده و وقتی کسی چنین مسلکی داشته باشه با مردان بسیاری هم آره. بعدش این امی خانوم اصلا قیافه ی درست درمونی هم نداشته. حالا من نمی فهمم ملت چرا خودشونو در زمان حیات و ممات ایشون جر می دادن. شاید بگین بخاطر هنرش مردم عاشقش شدن ولی به نظر من این بنده خدا همچین صدایی هم نداشت و تو دستگاه کانتری و جاز آواز می خوند که به شخصه از این سبک متنفرم.

واقعا قضیه خیلی پیچیده اس. میدون محسنی ، امی واینهاوس ، الکل ، ناموس و … . برقراری ارتباط بین این کلمات کار هرکسی نیست خدا وکیلی.

3 دیدگاه در “شمع تمساح

 1. من میشناختمش ۸)
  در زمان حیاتش هر بار عکس و خبری ازش میدیم فحشش میدادم :mrgreen:
  خیلی رو مخ بود بنده خدا

  [پاسخ]

  حامد پاسخ در تاريخ مرداد ۵ام, ۱۳۹۰ ۰۱:۱۴:

  من که چشمم گرفته بودش. حیف که مرده بود.

  [پاسخ]

 2. من که دوسش داشتم.صداشم خیلی خوب بود.یه جور بی خیالی تو صداش بود انگار که از توی تختش داره میخونه…

  [پاسخ]

  حامد پاسخ در تاريخ مرداد ۸ام, ۱۳۹۰ ۰۰:۵۹:

  بله ، یه چیزی بود تو مایه های اگزوز خاور

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ اسفند ۱۲ام, ۱۳۹۷ ۰۳:۱۰:

  وقتی چیزی در مورد یک نوع سبک نمیدونی نیازی نیست نظر بدی.سبکی که مورد علاقت نیست حق توهین بهشو نداری!اینو یادبگیر برات بسه

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

@-: :wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :d :cry: :arrow: :?: ::-O ::) :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: