چرا نباید روزه نگرفت؟!

اصولا آدمایی که همش میگن چقدر زود گذشت و اصلا نفهمیدیم چی شد و عمر سریع میگذره و من کجام اینجا کیه، از جمله افرادی هستن که هیچ کار مفید و مضری توی زندگی بی بارشون انجام نمیدن و وقتی به گذشته نگاه می کنن فکر می کنن هیچ کاری نکردن و عمرشون بر باد رفته. از ماه رمضون پارسال تا ماه رمضون امسال تقریبا هیـــــچ اتفاقی واسه من نیفتاده و بی بخار و بی بو، مثل یک قطع نخاعی روی تخت افتاده بودم و سرگرم خواب بودم و همچنان به این کار مشغولم.
این روزا روند عادی زندگی برخی تغییر می کنه و برنامه شون رو طوری تنظیم می کنن که بتونن روزه بگیرن. و البته همونطوری هم که همه می دونن، روزه گرفتن مخصوصا توی این روزهای گرم و طولانی نه تنها برای بدن مفید نیست بلکه خیلی هم ضرر داره و پدر صاب بدن رو درمیاره علی الخصوص اگه خوب بدنی باشه.


به هرحال تعدادی هستن که برای ریا روزه می گیرن. بعضی هم بدون اینکه فلسفه ش رو بدونن و چون از بچگی بهشون گفتن باید روزه بگیری. عده ای هم برای اینکه یه چیزی از خدا میخوان و برای اینکه دلش رو بدست بیارن روزه می گیرن که من خودم جزو دسته ی آخرم. اما خیلی هم هستن که روزه گرفتن رو کاری احمقانه می دونن و به نظرشون هیچ سودی نداره که آدم صبح تا شب گشنگی بکشه. برخی هم معتقدن که خدایی وجود نداره و این قواعد برای سرگرم کردن مردم و سلطه بر اون هاست.
برای پاسخ به کسانی که به خدا اعتقاد ندارن میشه از برهان خلف و قضیه ی تالس استفاده کرد و بهشون گفت که اگه می تونن ثابت کنن خدایی وجود نداره و مسلما اون ها هم این روش رو به کار می گیرن و میگن ثابت کن خدا وجود داره و این دور تسلسل باطل همچنان ادامه داره تا جان ز تن درآید. البته استثنائاتی هم وجود داره و مثلا اگه یه طرف خانم جوان زیبارویی قرار داشته باشه حتما طرف مقابل – که پسر عذبی هم هست – کوتاه میاد و با دست و پا و همه جای دراز، پا به ورطه ی منجلاب تباهی می نهد.
به امید آن روز (کدوم روز؟ همون روزی که پا به منجلاب تباهی نهد؟) نه. همون روزی که یه طرف خانم جوان زیبارویی باشه.

3 دیدگاه در “چرا نباید روزه نگرفت؟!

 1. دو گوش ُ!!! :lol:

  تبریک میگم!تونستی موضوع ِ روزه رو ربط بدی به یه دختر و پسر و اون جریان! :d

  اگه قبول کنی که خدا صاب کارخونه ی بدنته،باید قبول کنی که اون بهتر میدونه روزه تو گرما خوبه یا نه! :mrgreen:

  [پاسخ]

  حامد پاسخ در تاريخ تیر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۵۵:

  خب خدا کجا گفته که روزه واسه بدن خوبه؟ این برداشت ماست و بیشتر شبیه توجیهه.

  [پاسخ]

 2. پس یعنب با این روش هرگز “تن به جانان” نمیرسه…؟ چون گویا فقط “چان ز تن درآیدش اتفاق میفته :lol:

  [پاسخ]

  حامد پاسخ در تاريخ تیر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۵۶:

  بله وقتی گزاره ی دوم اتفاق بیفته حتما گزاره ی اول رخ نخواهد داد!

  [پاسخ]

 3. اولن سلام تاخیر چند ماهمو عذر خاهی میکنم…اومدم هرجند نبودنم زیاد معلوم نبود
  دومن اصو لا هر سال این بحس ها رو داریم حالا روزه ج فوایدی داره و چه مضراتی
  و واقعا بحس کردن دربارش از حوصله اینجانب ب شدت خارجه چون ب هیچ نتیجه ای نمیرسیم . آخذشم جان ب جان تسلیم میکنیمو و دوباره این بحس ها تو نسلای بعد ما هم ادامه بیدا میکنه همونطور ک تو نسلای قبل ما ادامه بیدا کردو ب هیچ جا نرسیدن
  فقط اینو بگم ما در قرن ۲۱ زندگی میکنیم و کساییکه میگن روزه میگیریم تا حال دردمندا رو درک کنیم باید بگم این همه سال ک روزه گرفته ب فرضم حال دردمندو درک کرده باشی دیگه چ گهی خوردی؟؟؟؟؟ فقط درک کردی دیگه هیچ…..
  جهارمن اشتیاه بودن بعضی از کلماتم رو توی این تایب ب حساب گم و گور شدن بعضی حروف رو کیبورد لب تابم بزار نه بی سواد بودن اینجانب :-P

  [پاسخ]

  حامد پاسخ در تاريخ تیر ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۵۸:

  حالا چرا اینقدر عصبانی؟ اولا نظر هرکسی با هر سطح شعور و هر اعتقادی برای خودش محترمه و به بقیه ربطی نداره.
  بعد اینکه روزه تا مسئله ای جسمی باشه، بیشتر روحی روانیه و برای اثبات دوست داشتن خداست. اینکه واسه سلامتی مفیده و حال گرسنه ها رو درک کنیم و … توجیهه.

  [پاسخ]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

@-: :wink: :twisted: :roll: :oops: :mrgreen: :lol: :idea: :evil: :d :cry: :arrow: :?: ::-O ::) :-| :-x :-o :-P :-D :-? :) :( :!: